Μια "ξινή" νίκη

Με την θερμοκρασία στο -1 διεξάχθει το παιχνίδι ανάμεσα στον Απόλλων και την Αρέθουσα,όπου βρήκε νικητή τους γηπεδούχους με 3-2.Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και έπαιξε φανταστική μπάλα,φτάνοντας στην εστία αλλά να μην σκοράρει!Και επειδή η μπάλα τιμωρεί με την πρώτη τους επίθεση οι αντίπαλοί μας άνοιξαν το σκορ.Όμως η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω 5 λεπτά αργότερα σκόραρε κι αυτή με τον 11χρονο Μάνο Χατζηαντωνίου  κάνοντας το 1-1.Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.6 λεπτά αφού άρχισε το δεύτερο ημίχρονο ο αρχηγός μας Γιώργος Μαλικλάρης σκόραρε και έκανε το 2-1.Λίγο αργότερα με την δεύτερη επίθεση των αντιπάλων μας ήρθε και το δεύτερο γκολ τους και έκανε το 2-2.Η ομάδα μας,που άξιζε την νίκη,πίεσε και πέτυχε το τρίτο της γκολ με ασίστ του Γιώργου Μαλικλάρη και γκολ του Νίκου Φραγκούλη.2 λεπτά αργότερα  ήρθε και το γεγονός που "ξίνισε"  την νίκη μας.Ο τραυματισμός του στόπερ μας Αντώνη Ιακοβόγλου που(αν όχι ο καλύτερος) ένας απ'τους καλύτερους παίχτες της ομάδας μας.Αλλά η νίκη παραμένει νίκη...